Movember a STK pro chlapy

01.11.2020

V přeneseném významu se jedná o měsíc mužské solidarity. Celosvětová kampaň Movember bojuje pravidelně za změnu pohledu na mužské zdraví - charitativní akce zaměřená na prevenci rakoviny u mužů. Její název vznikl ze dvou anglických slov: knír (moustache) a listopad (november). 


Rakovina varlat postihuje většinou muže ve věkové skupině 15-40 let - čili v  tom nejlepším věku, kdy máš pocit, že tě nemůže vůbec nic ohrozit. Až do chvíle, kdy si všimneš, že jedno z tvých varlat je tak nějak jiné, např.: tužší, větší, má na sobě hrbolek nebo bulku, kterou jsi dříve nenahmatal. Samo o sobě na dotek bolestivé není, zato tě může bolet břicho nebo záda a můžeš se cítit unavený.

Nádorem varlat v České republice onemocní přes 500 mužů ročně.

Určitě si říkáš, že to není moc a že ty to "štěstí" mít nebudeš. Ale pokud chceš mít parádní bourák, musíš mu poskytnout výborný servis. Nejlepším servisákem si můžeš být ty sám, když si pravidelně jedenkrát za měsíc systematicky prohmatáš varlata

Publikace 

Fakta

Podle výzkumů muži umírají mnohem dříve než ženy, v průměru až o šest let. Většinou z důvodů, kterým lze do velké míry předejít. Akce Movember se proto zaměřuje na zlepšení povědomí o těch nejzávažnějších potížích, které mohou muže postihnout.

  1. rakovina prostaty
  2. rakovina varlat
  3. narušené duševní zdraví

5 věcí, které by měl vědět každý muž
1) Pravidelně kontaktujte přátele a rodinu
2) Hýbejte se
3) Mluvte o důležitých věcech ve vašem životě
4) Ve vědění je síla
5) Pokud si něčeho všimnete, dělejte s tím něco

Více informací k nalezení na webech